PRZYSTANEK STAWY

PRZYSTANEK STAWY GRĘBÓW

 

 

Lokalizacja:

 

Łowisko położone jest między Stalową Wolą a Tarnobrzegiem w miejscowości Grębów. Staw, o którym mowa znajduje się wśród kompleksu stawów hodowlanych, gdzie mamy ciekawą infrastrukturę do rozgrywania zawodów.

 

Dojazd:

 

Jadąc z Tarnobrzega drogą 871 w kierunku Stalowej Woli, trafiamy do miejscowości Grębów. Tam drogowskazy same pokierują nas na łowisko. Po dojeździe na kompleks mamy do dyspozycji parking, na którym spokojnie można zostawić samochód i udać się na łowisko. W tym celu nieodzowny będzie układ jezdny lub duży wózek.

 

Charakterystyka łowiska:

 

Zbiornik ma dużą powierzchnię, bo aż 11 hektarów, co zapewnia szeroki wybór spośród dużej ilości stanowisk. Brzeg od strony parkingu wyposażony jest w wygodne kładki i dlatego jest najczęściej uczęszczanym przez wędkarzy amatorów. W związku z hałasem komunikacyjnym ryba przyzwyczajona jest do przebywania daleko od brzegu. Nie bez powodu wędkarze łowią tu na gruntówki. Na tej stronie stawu preferowana jest metoda. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja po drugiej stronie zbiornika. Bardziej dziki brzeg z podtopionymi krzakami, brak kładek powoduje, że ta cześć zbiornika doskonałe nadaje się jako łowisko do tyczki w różnej postaci: od 13 metrowej wędki do „margin pole.

 

 

Głębokość:

 

Zbiornik posiada standardową głębokość jak na typowe komercje zbudowane na bazie stawów hodowlanych. Średnia głębokość to około 1,5m. W zależności od brzegu pod 13 metrowym kijem możemy mieć około metra głębokości, a pod samym brzegiem 50 cm.

 

Uciąg: 

 

W zbiorniku, jako że jest przepływowy, występuje nieznaczny ruch wody spowodowany upustem wody. Dodatkowo swoje robi wiatr (ze względu na otwartą przestrzeń wiele tu prawie zawsze). Zjawisko to powoduje, że woda ciągnie dołem w jedną stronę, a w drugą stronę górą.

 

 

 

Gatunki ryb:

 

Rybą dominującą są tu piękne karpie, ponieważ ciężko jest trafić na rybę poniżej 2,5 kg, a zdążają się okazy ponad 10 kg. W łowisku licznie występuje również amur, lin i leszcz. Te ostanie to nie zwykle żyletki, a duże dorodne sztuki, których średnia waga to od 1,5 do 2 kg. W zbiorniku przebywają też duże drapieżniki takie jak szczupak oraz sum, dzięki czemu ryba nie karłowacieje.

 

 

Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer. Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer. Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.

Znajdź nas na Facebooku